informacje
strona główna
informacje
władze
członkowie
partnerzy
historia

Polska Federacja Sportu
"GWARDIA"

02-634 Warszawa
ul. Wał Miedzeszyński 389
tel: +48 22 616 12 33
fax: +48 22 616 12 33
cias@gwardia.org.pl

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH "GWARDIA"

Ośrodek Szkolenia Sportowego PFS "Gwardia" w Szczytnie powstał w 1998 roku jako jednostka organizacyjna Polskiej Federacji 5portu "Gwardia" zajmująca się organizacją szkolenia sportowego dla resortu MSWiA oraz cywilnych związków i stowarzyszeń sportowych.

Ośrodek przygotowań olimpijskich w Szczytnie (thumbnail)


W 1999 roku oddano do użytku kompleks obiektów sportowych, na których odbyty się III Mistrzostwa świata w Pięcioboju Policyjnym.
Szczytno jest miejscowością malowniczo położoną w sercu Warmii i Mazur, wśród unikatowych kompleksów leśnych i tysiąca pięknych jezior, w odległości 50 km od stolicy regionu - Olsztyna i - 160 km od Warszawy.

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail)


Przez cały rok Ośrodek w Szczytnie zaprasza do obiektów o najwyższym standardzie sportowców z wielu dyscyplin sportu, klubów sportowych, osoby niepełnosprawne, organizatorów sympozjów, narad, szkoleń, młodzież i dorosłych w zorganizowanych grupach, gości indywidualnych.

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail)


Oferujemy do dyspozycji wszystkich gości:

 • obiekty sportowe (stadion, korty tenisowe, pływalnię, strzelnicę sportowš, siłownię, sale sportowe)
 • ośrodek sportów wodnych nad jeziorem "Wałpusz"
 • gabinety odnowy biologicznej, sale konferencyjne, miejsca noclegowe, bazę gastronomiczną.

Zapewniamy bezpieczeństwo oraz spokój w otoczeniu, w którym z jednakową troską dba się o człowieka, jak i otaczającą go przyrodę.

Sport wyczynowy
0SS w 5zczytnie powstał z myślą o sportowcach, rozwój sportu jest więc w dalszym ciągu najważniejszym zadaniem naszego Ośrodka. Dysponujemy obiektami i urządzeniami umożliwiającymi obsługę zajęć szkoleniowych, organizację imprez sportowych, uprawianie oraz trenowanie wielu dyscyplin sportowych. W 0SS znajdują się:

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail) • Stadion sportowy z: okólną bieżnią 400 m (żużlową) i pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, profesjonalnymi skoczniami do skoku w dal i trójskoku (rozbiegi o nawierzchni tartanowej), boiskiem treningowym do piłki nożnej oraz trasy biegowe w kompleksie leśnym otaczającym stadion.
 • Dwie sale sportowe do gier zespołowych i sportów walki (z nawierzchnią Omnisport firmy Tarkett Sommer Sport System), dwiema matami do Judo.
 • Specjalistyczna sala do sportów walki z dwoma ringami bokserskimi, workami treningowymi, matami do judo.
 • Kryta pływalnia z basenem o długości 25 m i sześcioma torami o głębokości 160-180 cm oraz - małym basenem do nauki pływania.
 • Kryta strzelnica sportowa o długości 25 m, z trzydziestoma stanowiskami, przystosowana do strzelania z broni pneumatycznej oraz broni Kulowej, z tarczami obrotowymi.
 • Strzelnica odkryta o długości 50 m z trzydziestoma zadaszonymi stanowiskami, przystosowana do strzelań formacji mundurowych oraz z broni sportowej (pistoletu, karabinka sportowego).
 • Korty tenisowe - dwa o powierzchni ceglastej i jeden asfaltowy;
 • Ośrodek sportów wodnych nad jeziorem Watpusz 12 km od Szczytna (domki kempingowe, plaża strzeżona, możliwość uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, windserfingu).
 • Siłownie sportowe.


OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail)


Zdrowie
Do dyspozycji trenujących w Szczytnie sportowców i wszystkich gości oddano do użytku gabinet odnowy biologicznej z urządzeniami do masażu, masażu wodnego, wanną do hydromasażu, sauną.

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail)


Wypoczynek i rekreacja
Wypoczynek i rekreacja
Goście Ośrodka w Szczytnie mogą również korzystać z oferty turystyczno-rekreacyjnej obejmującej możliwość organizacji wycieczek po Warmii i Mazurach, imprez rekreacyjnych, nauki jazdy konnej, lotów widokowych samolotem i helikopterem, wycieczek rowerowych.

OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH (thumbnail)


Szkolenie i nauka
Ośrodek zaprasza grupy, które chcą zorganizować wszelkiego rodzaju seminaria naukowe, konferencje, szkolenia. Dysponujemy funkcjonalnymi salami audiowizualnymi i konferencyjnymi o bogatym i nowoczesnym wyposażeniu.

Baza noclegowa

 • Ośrodek dysponuje hotelem "Sportowym" na terenie stadionu sportowego z 50 miejscami noclegowymi (pokoje 2, 5 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym). W pokojach jest odbierana TYP i telewizja satelitarna.
 • Pokoje hotelowe na terenie Wyższej Szkoły Policji (40 pokoi dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym).
 • Pokoje w akademikach studenckich (czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym).

wykonanie agmk.net 2005 | Usługi informatyczne Warszawa | szybki test na grypę